....frivolitková krajka mě okouzlila....

Jiné tvoření   Občas si odskočím od frivolitek a zkouším pro mě nové techniky co mě nějak oslovily. Některé věci se mi mooc líbí a mám touhu si je vytvořit, což se mi více či méně daří.


Korálkování
5/2  2014                                                                                                                                                    
Opět jsem zabloudila na jinou techniku. Jedna "šikulka" Marcela z našeho spolku  Šikulek , se uvolila,       že nás naučí jak vytvořit kuličku z korálků. Povedlo se! zase umíme něco víc :-)                                                     
Artyčoková technika

Už před rokem jsem zkoušela vánoční koule ozdobit touto technikou a moc se mi zalíbila. Návod mám stažený a okoukaný ze stránek Krizekzakrizkem.webnode.cz . Tak že letos s radostí opět tvořím kouličky.

30/11 2013
16/11 2013
loňská tvorba

loňská tvorba


dokonce jsem si troufla na věnecHáčkovaná dutinka z korálků

Tentokrát se mi zalíbily náhrdelníky a náramky z háčkované korálkové dutinky
Návod jsem našla na blogu Koraliki tudzież . Chvíli trvalo než jsem si vytvořila svůj grif, ale teď už to jde a mám z toho radost.

první náramek

druhý náramek


souprava náhrdelník+náramek


U červeného náramku jsem kaplíky použila na zakončení, ale k dalším kouskům jsem dala zapínání z magnetů. To se mi zdá docela praktické, dobře a rychle se nasazuje i sundává.   Ještě jedna souprava z růžového rokajlu a dva náramky.

náušnice jsou šité

náramek: stříbrný rokajl


náramek: bílý a zlatý rokajl


                                                      
10/6  2013

   Právě jsem dodělala černou  soupravu.Náhrdelník, náramek a náušnice jsou z japonských korálků TOHO velikost 11/0 v barvě hematit. Plstění ovčího rouna

21/6  2013
Ve středu jsem byla na kurzu "plstění za mokra" který se konal ve škole sousední obce. Plstění jehlou mám vyzkoušené, tak jsem chtěla poznat plstění mokrou cestu. Byl to zajímavý zážitek, protože jsem si nikdy nepomyslela jak se u toho člověk "nadře", aby plstění dobře dopadlo. Rouno se totiž musí náležitě a silou uválet v mydlinkách ,  ještě že jsme tvořili jen malý květ-brož. Připadala jsem si jako pradlena někdy v předminulém století ;-) . Květ pod vedením paní Kotykové se všem povedl a teď jen najít pro něj vhodné umístění....

3 díly květu

kompletní květ, průměr asi 20cm
13/7  2013

Ještě několik náramků z dutinek. Ráda se k jejich tvorbě vracím, ale taky mám několik požadavků jako dárek.
čirý rokajl s bílou přízí

čirý rokajl s růžovou a červenou bavlnkou

ještě starorůžový rokajl

20/7 2013
Konečně jsem dodělala zlatou soupravu.
zlatý rokajl TOHO  11/0


růžová souprava: čirý rokajl a růžová perlovka30/7 2013

Podařilo se mi do sady přidělat kuličkové  háčkované náušnice podle zakoupeného návodu na Fleru. Původní návod je na duhovou variantu, ale nejdříve jsem dělala tyto k sadě. Na duhové taky dojde.
Ještě jsem přidala prstýnek z paměťového drátu.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Christmas Snowflake